Löydä lähin AINA-myymälä ja varaa maksuton suunnittelu

Ota yhteyttä soittamalla, sähköpostilla tai verkkolomakkeella.

Lähimmän AINA-myyjän yhteystiedot löydät syöttämällä postinumerosi, klikkaamalla kartan ikoneita tai valitsemalla lähimmän myymälän listalta.

Huhtikuun loppuun mennessä keittiön tilaanneet saavat 200 euron Finnish Design Shopin sisustuslahjakortin.

Ota yhteyttä ja varaa maksuton suunnitteluaika. Se ei sido sinua vielä mihinkään, mutta hyödyt varmasti.

 

AINA Espoo ja Länsi-Uusimaa

Portti 7, 02270 Espoo

AINA Heinola

Torikatu 5, 18100 Heinola

AINA Helsinki Kyytimiehenkatu

Kyytimiehenkatu 4, 00770 Helsinki

AINA Helsinki Mannerheimintie

Mannerheimintie 107, 00280 Helsinki

AINA Helsinki Sturenkatu

Sturenkatu 43 - 45, 00550 Helsinki

AINA Hämeenlinna

Turuntie 8, 13130 Hämeenlinna

AINA Iisalmi

Pohjolankatu 9, 74100 Iisalmi

AINA Jyväskylä

Vasarakatu 1, 40320 Jyväskylä

AINA Järvenpää

Järvenpää, Finland

AINA Kainuu

Pohjajoentie 145, 87970 Jormua

AINA Kotka

Kullervonkatu 5, 48600 Kotka, Finland

AINA Kuopio

Leväsentie 7 A, 70700 Kuopio

AINA Kuusamo

Huoparintie 10, 93600 Kuusamo

AINA Lahti

Simolanmutka 5, 15680 Lahti

AINA Lappeenranta

Tullitie 2, 53500 Lappeenranta, Suomi

AINA Mikkeli

Pulttikatu 1, 50170 Mikkeli

AINA Pohjois-Karjala

Papusenaho 3, 83400 Viinijärvi

AINA Oulu

Tyrnäväntie 12, 90400 Oulu

AINA Pori

Eteläpuisto 17 D 3, 28100 Pori

AINA Tampere

Tampere, Finland

AINA Turku

Käsityöläiskatu 18, 20100 Turku, Suomi

AINA Tuusula

Majavantie 5, 04320 Tuusula

AINA Vantaa Petikontie

Vantaa, Finland

AINA Seinäjoki

Viilutie 4, 60510 Seinäjoki, Finland

AINA Espoo ja Länsi-Uusimaa

Portti 7, 02270 Espoo

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Sanja Lenardic
0400306576
sanja.lenardic@ainakeittiot.fi

Tintti Kangaskolkka
0505865648
tintti.kangaskolkka@ainakeittiot.fi

Anja Peltonen
0451297364
anja.peltonen@ainakeittiot.fi

Yritys: QP Quality Partners Oy

AINA Heinola

Torikatu 5, 18100 Heinola

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Eeva Poskela
0405376899
eeva.poskela@ainakeittiot.fi

Yritys: Sisustus-Eepos

 

AINA Helsinki Kyytimiehenkatu

Kyytimiehenkatu 4, 00770 Helsinki

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Reiko Vares
0451631335
reiko.vares@ainakeittiot.fi

Yritys: Rakennusliike VaresHovi

 

AINA Helsinki Mannerheimintie

Mannerheimintie 107, 00280 Helsinki

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Myymälä avoinna ti, ke ja to klo 9-17.

Reiko Vares
Yritys: Rakennusliike VaresHovi

AINA Helsinki Sturenkatu

Sturenkatu 43 - 45, 00550 Helsinki

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Jaana Yli-Hakala
0505603223
jaana.yli-hakala@ainakeittiot.fi

Katja Laanti
0415376734
katja.laanti@ainakeittiot.fi

Yritys: PDS-Suunnittelu Oy

 

AINA Hämeenlinna

Turuntie 8, 13130 Hämeenlinna

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Eino Kähkärö
0405149393
eino.kahkaro@ainakeittiot.fi

Yritys: Rakentajan Talocenter

AINA Iisalmi

Pohjolankatu 9, 74100 Iisalmi

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Toni Korhonen
0400872781
toni.korhonen@ainakeittiot.fi

Yritys: Ookren Oy

 

AINA Jyväskylä

Vasarakatu 1, 40320 Jyväskylä

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Asiakaspalvelu
0207639100
asiakaspalvelu.jyvaskyla@ainakeittiot.fi

Annika Asmundela
0408361200
annika.asmundela@ainakeittiot.fi

Teija Suomalainen
0408303538
teija.suomalainen@ainakeittiot.fi

Kaisa Autio
0408303541

Antti Pirinen
0408303787
antti.pirinen@ainakeittiot.fi

Lasse Asmundela
0405044999
lasse.asmundela@ainakeittiot.fi

Yritys: Remister

 

AINA Järvenpää

Järvenpää, Finland

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Jaana Yli-Hakala
0505603223
jaana.yli-hakala@ainakeittiot.fi

Katja Laanti
0415376734
katja.laanti@ainakeittiot.fi

Yritys: PDS-Suunnittelu Oy

 

AINA Kainuu

Pohjajoentie 145, 87970 Jormua

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Timo Niskanen
0451976166
myynti.kainuu@ainakeittiot.fi

Yritys: Kainu Keittiöt Ky

AINA Kotka

Kullervonkatu 5, 48600 Kotka, Finland

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Arto Häkkinen
0407761493
arto.hakkinen@ainakeittiot.fi

Yritys: Locus-keittiöt Oy

AINA Kuopio

Leväsentie 7 A, 70700 Kuopio

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Maarit Honkanen
0404179881
maarit.honkanen@ainakeittiot.fi

Yritys: Ellama Oy

AINA Kuusamo

Huoparintie 10, 93600 Kuusamo

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Petra Mustonen
0503117872
petra.mustonen@ainakeittiot.fi

Tiina Rajala
tiina.rajala@ainakeittiot.fi

Yritys: Koillismaan Osuuskauppa S rauta Kuusamo

AINA Lahti

Simolanmutka 5, 15680 Lahti

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Aukioloajat:
Tiistai ja torstai klo 12–18
Perjantai, lauantai ja sunnuntai sopimuksen mukaan.

Tervetuloa!

Kodin Terra Lahti
Simolanmutka 5
15680 Lahti

Eeva Poskela
0405376899
eeva.poskela@ainakeittiot.fi

Yritys: Sisustus-Eepos

AINA Lappeenranta

Tullitie 2, 53500 Lappeenranta, Suomi

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Ritva Vanhoja
0400769369
ritva.vanhoja@ainakeittiot.fi

Yritys: T.T. Rauta Oy / K-Rauta Lappeenranta

AINA Mikkeli

Pulttikatu 1, 50170 Mikkeli

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Kimmo Hämäläinen
0503528896
kimmo.hamalainen@ainakeittiot.fi

Yritys: Puusepänliike Pro Joinery Hämäläinen Ky

AINA Pohjois-Karjala

Papusenaho 3, 83400 Viinijärvi

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Peter Asikainen
0458787778
peter.asikainen@ainakeittiot.fi

Myymälä myös osoitteessa:
Ylämyllyntie 81,
80400 Ylämylly

Yritys: Puusepänliike KorpiSorvi Oy

 

AINA Oulu

Tyrnäväntie 12, 90400 Oulu

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

08 8700700
info.oulu@ainakeittiot.fi

Outi Konttila
outi.konttila@ainakeittiot.fi
0400 257256

Tapani Niskanen
tapani.niskanen@mattonurminen.fi

Yritys: Mattonurminen Matnur Oy

AINA Pori

Eteläpuisto 17 D 3, 28100 Pori

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Pilvi Holm
0442418003
pilvi.holm@ainakeittiot.fi

Yritys: Kaluste Aida Oy

AINA Tampere

Tampere, Finland

AINA Tampere Uudiskohteet asennettuna

Finlaysoninkuja 9, 33210 Tampere

Viihtyisä ja inspiroiva toimipisteemme sijaitsee historiallisella Finlaysonin tehdasalueella Tampereen keskustassa ja toimii ajanvarauksella, ota yhteyttä. 🙂

Kati Maajaakkola
0442857474
kati.maajaakkola@ainakeittiot.fi

Yritys: Via Design Oy

AINA Tampere Remontit

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Palmrothintie 2, 33950 Pirkkala

Avoinna ma-pe klo 8-16

Teemu Kinnunen
0404140533
teemu.kinnunen@ainakeittiot.fi

Veli Hämeenkaski
0400422787
veli.hameenkaski@ainakeittiot.fi

Yritys: Huoneistoremontti Ykkönen Oy

 

AINA Tampere Uudiskohteet asennettuna

 

AINA Tampere Remontit

AINA Turku

Käsityöläiskatu 18, 20100 Turku, Suomi

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Pilvi Holm
0442418003
pilvi.holm@ainakeittiot.fi

Jari Saloranta
0400660098
jari.saloranta@ainakeittiot.fi

Toimimme ajanvarauksella Lappli-Talojen yhteydessä.

 

AINA Tuusula

Majavantie 5, 04320 Tuusula

Avoinna arkisin klo 7-21, la 9-18 ja su 10-18

Voit myös ottaa yhteyttä ja varata maksuttoman suunnitteluajan.

Ville Simolin
0107666230
ville.simolin@ainakeittiot.fi

Kristiina Mesimäki
0107666238
kristiina.mesimaki@ainakeittiot.fi

Yritys: HOK-Elanto Liiketoiminta Oy Kodin Terra Tuusula

AINA Vantaa Petikontie

Vantaa, Finland

Palvelemme myymälässä ajanvarauksella, ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Reiko Vares
0451631335
reiko.vares@ainakeittiot.fi

Yritys: Rakennusliike VaresHovi

AINA Seinäjoki

Viilutie 4, 60510 Seinäjoki, Finland

Tervetuloa täyden palvelun taloon!

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Ilkka Hakamäki, Olli Hakamäki
0503734231
ilkka.hakamaki@ainakeittiot.fi

Yritys: Seinäjoen sisustus Oy

Ota yhteyttä

Jätä yhteystietosi ja olemme yhteydessä 24 tunnin sisällä.

Olet askeleen lähempänä unelmiesi keittiötä.

Löydä lähin AINA-myymälä 

Varaa maksuton suunnittelu!

AINA-ammattilaiset palvelevat sinua ympäri Suomen, yhteensä 14 eri paikkakunnalla.

AINA yhdistää osaavat kotimaiset toimijat, joilla on takanaan vuosikymmenten kokemus.

 

AINA-asiakaspalvelu

asiakaspalvelu@ainakeittiot.fi

AINAn markkinoinnista ja partnereiden rekrytoinnista vastaa:

Tiina Pöyliö / GOMP Helsinki

040 450 1923         tiina@gomp.fi

Jätä palautetta!

Jätä meille palautetta. Vastaamme mahdollisimman nopeasti.

aloevera